Vkus a elegance


Nošením náramku dáváme okolí jednoznačnou možnost nás někam začlenit, nebo zařadit. Ať už se jedná například o věkové, společenské, či duchovní zařazení. Náramek je skvělý symbol, jak dát světu najevo co jste zač a jaké názory a myšlení zastáváte. Ať už jste doktor, zedník, nebo podnikatel, vždy můžete okolí upozornit na vaše pravé „“.

NÁRAMKY GEORGE HILLY UMÍ ZAUJMOUT

Naše náramky jsou dimenzovány tak, aby nepřekážely při jakékoliv práci. Zvolili jsme zlatou střední cestu a tou jsou korálky z polodrahokamů o velikostech 8 mm. Nepřekáží a přitom jsou velice krásné. Zaujmou a zanechají pozitivní dojem, který určitě neuškodí. Spíše pomůže. Neboť okolí zjistí, že máte vkus. Při předchozích testech s 10 mm korálky jsme občas narazili na problémy a nevýhody této velikosti. Ať už se jednalo o práci na počítači (psaní na klávesnici a pohyby s myší), kdy se práce díky velikosti korálků stávala nepříjemnou, tak o práci v dělnických profesích. U manuálních prací se zase častěji stávalo, že se náramek o něco zahákl. Také jsme se setkali s názorem, že v manažerských pozicích i při důležitých pracovních setkáních, větší korálky až moc přitahují pozornost. Což např. při pracovních pohovorech může být nevhodné. Můžete působit až moc výstředně. A naše dozdobení 10 mm  stříbrnými kuličkami bohatě stačí pro upoutání pozornosti a nepůsobí nevhodně. 

Elegance a kvalita není vždy nutná

Člověk se již od počátku rád zdobil. Používal k tomu a používá do dnes různé šperky, především náramky. Šperk, který zdobí lidské zápěstí nosili již lidé v pravěku.  Ze samotného názvu je patrné, že naši předci nosili tento druh šperku i na rameni. Významné byly už pro první civilizace např. v Egyptě. Móda začala vzhled náramků ovlivňovat v novověku.

Náš náramek představuje luxusní šperk, ale nemusí tomu tak vždy být. Můžeme se setkat s náramky různých tvarů i materiálů. Může být vyroben z kovu, dřeva i plastu, pevný i ohebný. Na náramky se také mohou věšet přívěsky a amulety. Ať už má náramek v dnešní době jakoukoli podobu, dříve jeho nositele chránil před kouzly a uřknutím. Náramky v dnešní době neslouží jen k ozdobě. Na náramku mohou být připevněné hodinky, či elektronika, v nemocnicích jsou náramky označovány novorozeňata i pacienti. Kdo by neznal funkci papírového náramku, kterým je označen návštěvník koncertu, plesu nebo diskotéky. Dokud jste neobjevili náš náramek, možná jste dávali přednost náramkům pevným. Tento typ náramku může být vyroben z kovu, na kterém je v jedné části náramek přerušen a touto stranou se nasazuje na ruku. Náramky z drahých kovů jsou různých tvarů a barev a slouží k určení společenského postavení žen v určitých kulturách světa.

Pokud jste dali přednost našemu náramku, dali jste přednost ohebnému náramku, jehož podoba jakou přinášíme my patří mezi nejoblíbenější, protože je tvořen korálky.

Jaký kámen je pro Vás ten pravý?

Přidat komentář